КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
20 липня 2019 року, субота, 02:51
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:2
візитів сьогодні:9
візитів всього:648034
Ukrainian National Startup Fund

 Ми шукаємо компанії, які мають щось більше, ніж прекрасні ідеї. Стартап не обов’язково має отримувати дохід від своєї діяльності, але повинен мати MVP і хороший бізнес-план, знати свій ринок та мати чудову команду. Як відомо, більшість стартапів досягли успіху (або навпаки зазнали невдачі) саме завдяки своїм командам. Сама по собі ідея – це ще не компанія. У вас в команді повинні бути люди, які «виведуть» цю ідею в реальний світ, достукаються до клієнтів, будуть маркетингом, нарешті, які складуть всі фрагменти воєдино.

Ще одним із критеріїв також буде здатність компанії здійснювати свою діяльність та конкурувати на міжнародному рівні. Інвестування – це не точна наука, інакше Уолл-стріт виглядала б зовсім по-іншому, адже існувала б можливість вибирати компанії, які точно досягнуть успіху. Йдеться про правильну комбінацію ідеї, ринку команди, трекшену, який показав стартап тощо. Ми не будемо казати стартапу «ні» або приймати позитивне рішення щодо інвестицій на основі відповідності лише одному з критеріїв.

Як отримати інвестиції від Ukrainian National Startup Fund?
Компанії подаватимуть заявки через офіційний веб-сайт. Оскільки ми орієнтуємося на проекти, які зможуть працювати на глобальному ринку, то заявки на сайті фонду можна буде заповняти лише англійською мовою. Ми хочемо виявити компанії, які можуть представити себе англійською.

У свою заявку компанії повинні будуть включити пітч, де відповідно до запропонованого зразка мають коротко описати, яка проблема існує на тому чи іншому ринку, яке рішення пропонує компанія, хто працює в команді проекту, який розмір ринку, бізнес-план і так далі. Стартапи також повинні будуть надіслати свій elevator speech (презентація в ліфті) – коротке відеозвернення, за яким ми оцінюватимемо, наскільки компанія вміє презентувати себе.

Як саме оцінюватимуться проекти?
Як тільки фонд отримає заявки, розпочнеться процес due diligence, внаслідок якого відсіються компанії, що не відповідають тим чи іншим критеріям. Таким чином коло заявок звузиться. Проекти, що отримають фінансування, відбиратиме незалежний комітет. До складу цього комітету входитимуть 5 волонтерів – двоє іноземців, та троє українців – з досвідом у сфері бізнесу та інвестицій.

Така система відбору, що здійснюватиметься відповідно до міжнародних стандартів, з одного боку, забезпечить відбір проектів, які зможуть змагатися на глобальних ринках, з іншого – забезпечить справедливість та прозорість самого процесу прийняття рішень.

Скільки грошей може отримати стартап від Ukrainian National Startup Fund?
Проекти зможуть отримати від $25 000 до $75 000. Обсяг фінансування залежатиме від потреб компанії. Ми запитуватимемо у команд, на які цілі їм потрібні гроші – на розробку продукту чи, наприклад, на маркетинг за кордоном, – та яка сума їм потрібна, і відповідно до цього приймати рішення про розмір фінансування в рамках зазначеного діапазону.

Українські стартапи у більшості випадків зареєстровані за межами країни. Чи фінансуватиме UNSF такі проекти?
Так, ми розуміємо, що компанії, які надалі планують залучати інвестиції з-за кордону, реєструються за межами України. І так, ми інвестуватимемо в українські стартапи незалежно від того, де вони зареєстровані – у Польщі, Естонії чи штаті Делавер. Водночас більшість працівників компанії, яка розраховує отримати фінансування, мають знаходитися в Україні. Також компанія повинна більшу частину грантових коштів витратити саме на розвиток українського підрозділу.

Чи змушений буде стартап віддавати частину компанії в обмін на інвестиції?
Ні, не повинен. На певному етапі ми зрозуміли, що хочемо зробити процедуру отримання фінансування якомога простішою для українських компаній. Врахувавши чинне українське законодавство, ми зробили висновок, що інвестиції на першому раунді надаватимуться у вигляді грантів. Тобто стартап не повинен ані віддавати частину компанії, ані повертати кошти. Водночас стартапи будуть оцінюватися на дуже серйозному рівні, як і у випадку з венчурним капіталом.

Коли чекати на запуск фонду?
Це унікальна програма для українського уряду. Одним із найбільших наших викликів стало питання: як запустити фонд в межах чинного законодавства? Адже українські закони не передбачають, що уряд вестиме інвестиційну діяльність, а особливо інвестуватиме у стартапи.

Для деяких понять навіть не існує термінів у законодавстві, тому ми співпрацюємо з юристами, щоб зробити все правильно. Зараз ми чекаємо на остаточні визначення, і я сподіваюся, що все буде готово до кінця вересня. Саме тоді ми плануємо запустити фонд.

Сайт для ознайомлення http://k750.media/post/4401

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)