КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
20 квітня 2018 року, п'ятниця, 15:26
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:3
візитів сьогодні:116
візитів всього:556011
Кому індексують пенсії

 Індексація – це визначений законодавством механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Нормативними документами, які регулюють питання індексації, зокрема пенсії, є Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, установлених законодавством).

У місяці, в якому відбувається підвищення грошового доходу, значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100%. Період обчислення індексу споживчих цін наростаючим підсумком починається з місяця, наступного за місяцем підвищення розміру пенсії.

Підстави для індексації грошових доходів виникають у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103% (до 01.01.2016 року такий показник встановлювався в розмірі 101 %).

Підвищення грошових доходів громадян у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділену на 100%.

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

Щоб перерахунок виплат було здійснено вчасно, пенсіонери мають в установлений строк повідомляти Пенсійний фонд України про своє працевлаштування або звільнення, перебування у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами – підприємцями на підставі договорів цивільно-правового характеру, а також про зміну статусу (наприклад, про оформлення підприємницької діяльності).

Якщо особа працює та отримує пенсію, насамперед індексується оплата праці за місцем роботи.

Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, здійснюється після індексації суми оплати праці на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації.

У такому випадку загальний дохід працюючого пенсіонера, що підлягає індексації, не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Якщо пенсія індексується або разом із пенсією виплачується сума індексації, а розмір підвищення пенсії не перевищує розміру такої індексації, загальна сума пенсійної виплати не збільшується.

Збільшення розміру пенсійної виплати відбувається, коли розмір підвищення пенсії перевищує розмір індексації.

Отже, індексація, зокрема пенсій, визначається індивідуально для кожної пенсії і здійснюється залежно від місяців підвищення розмірів пенсії, її складових, розмірів підвищення пенсії та інших обставин (отримання або не отримання проіндексованої заробітної плати за місцем роботи, розмірів страхових виплат).

 

 

Тож запам’ятайте:

 

 

ü     Індексується тільки та частина пенсії, яка відповідає прожитковому мінімуму для відповідної категорії осіб;

 

 

ü     Для працюючих громадян, що досягли пенсійного віку, підставою для індексації пенсії є значення розміру оплати праці, яку про індексував роботодавець;

 

 

ü     Загальний дохід працевлаштованого пенсіонера, що підлягає індексації, не повинен перевищувати розмір прожиткового мінімуму для працездатного громадянина;

 

 

ü     Якщо розмір підвищення пенсії не перевищує розміру індексації в місяці підвищення пенсії, загальна сума пенсійної виплати не змінюється.

 

 

 

 

Калинівський відділ Козятинського  об’єднаного ПФУ Вінницької області

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (93 %)
ні (6 %)