КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
13 грудня 2017 року, середа, 01:42
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:15
візитів всього:532914
Легалізація заробітної плати – актуальна тема!

 В даний час підвищення рівня заробітної плати, створення умов для своєчасної її виплати та легалізація тіньової зайнятості залишається одним з основних завдань у сфері соціально-правових відносин.

Багато випадків, коли підприємства та фізичні особи-підприємці нараховують частину заробітної плати на рівні законодавчо встановленого мінімуму, а іншу частину виплачують „у конверті ”. Як правило, люди вважають, що пенсія ще далеко, тому немає різниці, яка у них зарплата "біла" або "сіра". Головне, щоб роботодавець платив гроші вчасно і сповна, а вже у відомості за неї розписатися або просто у конверті отримати – це не важливо. Насправді все набагато складніше. Усвідомлення настає, коли люди виходять на пенсію за віком, по інвалідності або оформлюють пенсію по втраті годувальника. Вони не можуть зрозуміти - чому такі мізерні суми їм нарахували. При солідній зарплаті пенсія у них виходить мінімальною. А все тому, що підприємство, де вони працювали, сплачувало в Пенсійний фонд страхові внески, зазначені в офіційній відомості, саме з яких і формується пенсія. Також, отримуючи зарплату „у конверті”, треба бути готовим, що хворіти або перебувати у відпустці доведеться за свій рахунок. Роботодавець в кращому разі сплатить ці дні по мінімуму. Те ж саме чекає працівника при отриманні виробничої травми. Використання праці найманого працівника взагалі без оформлення трудових відноси – ще більший злочин. Отже, кожному роботодавцю варто задуматись про рівень та спосіб оплати праці найманих працівників. А працівникам вибрати, що є головним – отримати сьогодні заробітну плату „у конверті ” та залишитися один на один з майбутнім або мати впевненість у захищеному завтрашньому дні.

Найкращим способом контролю за тим, чи легально виплачують вам заробітну плату, за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків є реєстрація на веб-порталі ПФУ, яка дає можливість стежити за розміром та сплатою страхових внесків та при необхідності тиснути на роботодавця.

Для реєстрації на веб-порталі необхідно звернутися до Козятинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області у м.Калинівка, вул..В.Нестерчука 24, каб. № 8, або м. Козятин, вул. Винниченка, 56.

 (при собі мати паспорт та ідентифікаційний номер).

Наймані працівники! Не дозволяйте обманювати себе! Вимагайте від роботодавця оформлення трудових відносин та декларування вашої заробітної плати у повному обсязі, підвищення її рівня з огляду на кваліфікацію при виконанні своїх обов’язків, дотримання вимог Кодексу Законів про працю.

 

І.Лихогляд,
головний спеціаліст
 відділу адміністрування, супроводження
інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації

 

 

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Якої позиції дотримуєтесь ви по відношенню до створення ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) в будинках міста?
це допоможе швидше вирішувати нагальні проблеми будинку (33 %)
це дасть можливість мешканцям відчути себе повноправними власниками будинку (12 %)
це додасть зайвих клопотів мешканцям будинку (37 %)
не маю нічого проти створення ОСББ, аби лише вирішення проблем не торкалось мене (3 %)
мені байдуже (12 %)