КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
18 жовтня 2018 року, четвер, 00:36
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:4
візитів сьогодні:18
візитів всього:593745
Помилка в прізвищі та в даті звільнення працівника: виправляємо ЄСВ-звіт

 У Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2017 року допущено дві помилки: у таблиці 6 щодо однієї з працівниць неправильно вказано прізвище (працівник вийшла заміж і змінила прізвище);  у таблиці 5 щодо одного з працівників неправильно вказали дату звільнення. Як виправити такі помилки, якщо вони були виявлені після закінчення граничного строку для надання звіту, тобто наприкінці вересня? Чи передбачена відповідальність за допущення такої помилки?

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.15 №435, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905 (у редакції відповідного наказу від 11.04.16 № 441, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 травня 2016 року за № 682/28812) (надалі – Порядок № 435). 

Якщо при заповненні Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (надалі - ЄСВ-звіт) допущено помилку тільки в персональних даних працівника, то її можна умовно віднести до "несумових" помилок. Особливість "несумових" помилок полягає в тому, що їх можна виправити шляхом скасування або коригування. Ураховуючи, що роботодавцем неправильно вказано прізвище працівниці в таблиці 6 і дату звільнення працівника в таблиці 5 - ці помилки не стосуються сум, відповідно їх можна віднести до "несумових".

Нагадаємо, що роботодавець несе відповідальність за неправильне і недостовірне надання персоніфікованих даних щодо своїх працівників. Посадові особи можуть понести покарання згідно зі статтею 165-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У свою чергу, надання недостовірних персоніфікованих даних та ігнорування необхідності виправлення цих даних матиме негативні наслідки для працівника, стосовно якого допущена помилка. Адже дані, надані роботодавцями про своїх працівників у вигляді щомісячного ЄСВ-звіту, надалі використовуються Пенсійним фондом України при призначенні і перерахунку пенсії, фондами соціального страхування при призначенні страхових виплат.

До відома.Викривлення персональних даних особи може негативно позначитися на розмірі пенсійних та інших страхових виплат.

При виправленні "несумової" помилки слід керуватися положеннями розділу V Порядку № 435. Так ось, граничні строки для виправлення "несумової" помилки в разі її самостійного виявлення цим Порядком не встановлені. Тобто виправляйте її, щойно знайшли.

 

Виправляємо помилку "неправильно вказане прізвище"

Для виправлення помилки в прізвищі, імені або по батькові для особи, з якою продовжуються трудові (цивільно-правові) правовідносини, достатньо в наступному місяці подати звітні відомості про особу вже з правильним прізвищем, ім'ям або по батькові.

У разі потреби виправлення помилки в прізвищі, імені або по батькові для звільненого працівника необхідно скористатися «скасовуючою» формою звіту, де одна таблиця міститиме помилкові відомості - тип «скасовуюча» і друга - із зазначенням типу «початкова» з правильними відомостями.

 

Виправляємо помилку "неправильно вказана дата звільнення"

Помилку в цьому випадку допустили не лише в таблиці 5 ЄСВ-звіту, але ще і в таблиці 6. Річ у тому, що якщо в таблиці 5 ЄСВ-звіту є позначка про початок або закінчення трудових відносин із застрахованою особою, то в таблиці 6 у графі 15 роботодавець указує відповідну кількість днів перебування в трудових (цивільно-правових) правовідносинах. У випадку якщо в графі 15 таблиці 6 вказано кількість днів, що відповідає повному місяцю, і при цьому в таблиці 5 зазначено дату прийняття на роботу або звільнення з роботи в середині місяця, то система, що приймає звітні відомості, повідомить про помилку.

У разі виявлення страхувальником у ЄСВ-звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (окрім сум), що стосуються застрахованої особи, подаються "скасовуючі" документи. Тобто страхувальник повинен сформувати і подати ЄСВ-звіт за попередній період, що містить: перелік таблиць ЄСВ-звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми "скасовуюча" з помилковими відомостями і відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" з правильними відомостями.

Необхідно розрізняти таке: на титульному аркуші (перелік таблиць звіту) наводять форму звіту("початкова", "скасовуюча" або "додаткова"), а в самих таблицях указують тип таблиці("початкова", "скасовуюча" або "додаткова").


Таким чином, за останній звітний період, у якому працівник перебував у трудових правовідносинах із роботодавцем (за місяць звільнення - серпень), складають:

- таблицю 5 з типом "скасовуюча", даними звільненого працівника і помилковою датою звільнення;

- таблицю 5 з типом "початкова", даними звільненого працівника і правильною датою звільнення;

- титульний аркуш (перелік таблиць звіту) за формою "скасовуюча" на обидві таблиці 5;

- таблицю 6 з типом "скасовуюча". У неї вносять відомості, які були помилковими, - кількість днів перебування в трудових правовідносинах, які раніше вказали в таблиці 6 ЄСВ-звіту за серпень. Окрім цього, в рядку дублюють всі інші дані, які були вказані правильно і виправленню не підлягають;

- таблицю 6 з типом "початкова". У неї вносять рядок з правильними даними про застраховану особу - правильною кількістю днів перебування застрахованої особи в трудових відносинах у місяці звільнення.

Причому заповнюються вони таким чином, щоб суми, вказані в реквізитах 17 - 21, відповідали сумам, наведеним у таблиці 6 з типом "скасовуюча";

До відома.При формуванні і наданні таблиці 6 ЄСВ-звіту з позначкою "початкова" у звіті за формою "скасовуюча" зміни в сумових показниках (реквізити 17 - 21) не допускаються

- до обох таблиць 6 складають один перелік таблиць звіту за формою "скасовуюча".

Звертаємо увагу. "Скасовуючий" тип таблиці 6 ЄСВ-звіту не може застосовуватися без одночасного подання таблиці 6 з типом «початкова», а "скасовуючий" тип таблиці 5 ЄСВ-звіту може застосовуватися без одночасного надання таблиці 5 з типом "початкова".

При наданні звіту за формою «скасовуюча» таблиця 1 ЄСВ-звіту не формується.

 

 

 

І.Лихогляд  головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційно систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського обєднаногоУПФУ Вінницької області

 

 

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (93 %)
ні (6 %)