КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
17 листопада 2019 року, неділя, 18:22
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:159
візитів всього:669240
Козятинське об`єднань управління Пенсійного фонду України Вінницької області звертає увагу застрахованих осіб - відмінності довідки ОК-5 від довідки про отриманий дохід.

 Як відомо, на органи Пенсійного фонду покладено функції по веденню реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

За даними реєстру застрахованих осіб назначають пенсії та всі види соціальної допомоги. 
Перевірити
правильність відомостей в реєстрі можливо на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зареєструватись на веб-порталі дуже просто — одноразово звернутись із заявою до територіального органу Фонду та закінчити реєстрацію уже вдома. А з листопада 2016 року процедуру ще більше спростили. Відтепер, якщо у особи є електронний цифровий підпис, то вона зможе зареєструватись відразу ж на веб-порталі, без попереднього звернення із заявою до органів Фонду. 
В особистому
кабінеті на веб-порталі особа має можливість переглянути відомості щодо страхового стажу, нарахованої заробітної плати (довідка за формою ОК-5), пенсійних виплат (за наявності). 
Але деякі
громадяни стикаються із такою ситуацією, коли інформація про нараховану їм заробітну плату, що відображена в довідці за формою ОК-5, не відповідає відомостям, що містяться в довідці про доходи, яка надається органами Державної фіскальної служби. В такому випадку не завжди необхідно бити на сполох щодо недостовірності відомостей в реєстрі застрахованих осіб. Є декілька об'єктивних причин розбіжностей даних. Давайте розглянемо їх. 
Суми
відпускних та лікарняних в довідці ОК-5 відображаються у тому періоді за який їх нарахували. Лікарняний може бути нарахований у січні 2018 року, але за період грудня 2017. В довідці ОК-5 сума такого лікарняного буде відображена у грудні 2017 року. В довідці про отримані доходи зазначена сума увійде до суми доходу за І квартал 2018 року. 
Така ж ситуація і з відпускнимивиплатами. Як відомоїхнараховують “наперед”. Таким чином, відпускні, нараховані у грудні 201
7 року за січень 2018 року, в довідці за формою ОК-5 відображаються у січні 2018 року, а в довідці про отримані доходи вони входять до суми доходу за ІV квартал 2017 року. 
Крім того, необхідно
враховувати, що не всі види виплат враховуються при нарахуванні пенсії та соціальних виплат, тому у довідці за формою ОК-5 вони не відображаються. А ось в довідці про отриманий дохід вони фігурують. До таких виплат відноситься вихідна допомога при звільненні особи. 
А от коли розбіжності
пояснюються помилками у звітності, яку подано до органів Державної фіскальної служби, необхідно невідкладно звертатись до роботодавця (бухгалтера) щодо виправлення помилок, оскільки вони можуть вплинути на розмір пенсії, або соціальної допомоги. 
Запам'ятайте, що
роботодавець відповідає за надання достовірних відомостей про працівників. Тому особа має право вимагати від свого роботодавця виправлення помилок у звітності та приведення даних у відповідність до бухгалтерських документів.

 

 

Головний спеціаліст відділу адміністрування,

Супроводження інформаційних систем, електронних

реєстрів та захисту інформації Козятинського

об’єднаного УПФУ Вінницької області         І.Лихогляд

 

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)