КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
22 вересня 2019 року, неділя, 03:48
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:29
візитів всього:657294
ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ

 Пенсія за віком призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

З 01.01.2018 року право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки, після досягнення пенсійного віку 60 років та які мають не менше 25 років страхового стажу (з поступовим підвищенням стажу до 35 років). У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (від 25 до 35 років в залежності від часу виходу на пенсію), особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу від 15 до 25 років (з поступовим збільшенням до 25-35 років). У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, зазначеного вище страхового стажу, особи матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.
Крім того, починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності у особи 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку
Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше 3-х місяців з дня досягнення особою пенсійного віку (при зверненні особи по закінченню встановленого 3-місячного терміну пенсія за віком призначається з дня подання нею заяви про призначення пенсії). Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію, але не раніше, ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.
При зверненні за призначенням пенсії за віком непрацююча особа особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, подає безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі за місцем проживання (реєстрації) заяву.
У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників за місце знаходженням таких закладів.
Заява про призначення пенсії працюючим особам подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації за місце знаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.
При зверненні за призначенням пенсії за віком до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання необхідно подати такі документи:
1. Заява за встановленим зразком;
2. Паспорт (інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;
3. Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера (або відповідна відмітка в паспорті для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера);
4. Документи про стаж, до яких можуть належати
- трудова книжка;
- диплом, атестат (в разі навчання за денною формою);
- військовий квиток;
- довідки, видані за місцем роботи, служби, навчання або архівними установами;
- свідоцтва про народження дітей для жінок, які не працювали і здійснювали догляд за дітьми до 3-річного віку;
- документи, що підтверджують здійснення догляду за інвалідом І групи, дитиною-інвалідом або престарілим;
- документи, що підтверджують періоди здійснення особою підприємницької діяльності та ін.
Починаючи з 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
5. Довідка про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв, до 01.07.2000 (за бажанням заявника);
6. Документи, що засвідчують особливий статус особи (посвідчення ветерана війни, члена сім’ї загиблого, учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Почесного донора України (СРСР), жертви нацистських переслідувань, документи про визнання особи реабілітованою та інші).
7. Документи про присвоєння звання «заслужений».
Отже, якщо всі зазначені вище документи зібрані, то перш за все необхідно зробити первинну їх правову експертизу. По перше, необхідно зіставити правильність написання свого прізвища, імені, по батькові та року народження у всіх наявних документах паспортним даним, на українській та російській мові відповідно.
Якщо Ви виявили в своїх документах неточності, то необхідно звернутися до роботодавця або архівної установи для проведення уточнень або отримання уточнюючих документів. В разі, коли з різних на те причин, Ви не можете вирішити дане питання, необхідно звертатись за допомогою до органів Пенсійного фонду України за місцем проживання. Працівники Козятинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області нададуть Вам кваліфіковану всебічну допомогу і направлять запити для отримання необхідної інформації.
До уваги жінок! Якщо після укладання шлюбу або розлучення у Ваші документи не внесено відповідні корективи, то Вам необхідно також подати той чи інший документ, який підтверджує відповідні зміни прізвища.

 

 

І. Лихогляд  головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційних систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського обєднаного УПФУ Вінницької

області

 

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)