КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
21 вересня 2019 року, субота, 04:36
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:31
візитів всього:657092
Подбати про людей з інвалідністю

У Калинівському районі Козятинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області станом на 01.04.2018 року на обліку перебуває 16489 пенсіонерів, з яких 3288 є особами з інвалідністю, або 19,9 відсотків загальної чисельності пенсіонерів.

Із зазначеної чисельності осіб 264 мають інвалідність І групи, 908 – інвалідність ІІ групи, 2112 – інвалідність ІІІ групи. Крім того, пенсії отримують 4 дитини з інвалідністю до 18 років.

Статус інвалідів війни мають 102 пенсіонери, майже 3 тис пенсіонерів є інвалідами праці, 106 мають інвалідність з дитинства.

Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії отримують – 57 інвалідів з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Середній розмір пенсії осіб з інвалідністю (незалежно від виду пенсії) становить 1710,61 грн., що нижче середнього розміру пенсії, що склався у районі (1951,70 грн.).

Пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю та надання їм послуг органами Фонду здійснюється згідно з чинним законодавством та з урахуванням вимог Конвенції про права інвалідів.

Рівень доступності будь-якої адміністративної будівлі для осіб з обмеженими фізичними можливостями визначається наявністю відповідних засобів доступності, одним з яких є похилі з’їзди – пандуси. Варто зазначити, що Калинівський відділ обслуговування громадян Фонду облаштований таким пандусом. В Калинівському районі обладнано кабінет обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями на першому поверсі, що дозволяє вести повноцінний прийом та забезпечує надання усіх послуг.

З метою покращення доступності до отримання послуг у сфері пенсійного забезпечення, а також спрощення інформування громадян з особливими потребами управлінням Фонду використовуються всі доступні засоби: листування, в тому числі електронною поштою, зв'язок за допомогою веб-порталу, телефонний зв’язок через «гарячу» телефонну лінію (у Калинівському районі тел. 4-02-84), мобільний зв’язок, тощо.

Водночас, одне з важливих та найпростіших рішень покращення «доступності» послуг для інвалідів – змінити ставлення до людей з інвалідністю: дотримуватись принципу розумного пристосування, навчитись спілкуватись з повагою, за потреби надавати практичну допомогу у вирішенні порушених питань.

Доступність послуг має бути орієнтована на будь-якого клієнта. Простір має бути доступним для кожної людини, в тому числі і для осіб з інвалідністю.

Сьогодні органи Пенсійного фонду України взяли на себе зобов’язання щодо створення такого середовища, в якому особи з інвалідністю будуть користуватися всіма правами людини нарівні з іншими, де буде поважатися їх гідність та самобутність, де будуть створені всі умови, в яких кожна людина з її індивідуальними особливостями відчує себе частиною суспільства. Aби досягти рівних можливостей для всіх, передусім має бути відсутня дискримінація громадян з інвалідністю словами чи діями здорових людей.

Начальник Калинівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Н. Клюс

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)