КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
22 січня 2019 року, вівторок, 21:50
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:235
візитів всього:615909
Експертиза документів

 Основним документом про трудову діяльність працівника є трудова книжка. Багато поколінь українців підтверджували свою трудову діяльність за допомогою сааме цього документа.

Нині ж при обчисленні пенсії трудова книжка, кажуть, не потрібна. Це не так. Наявність трудової книжки і правильнее її оформлення відіграє величезну роль при нарахуванні пенсії. Адже цей документ містить вичерпну інформацію про трудовий шлях людини.
Масштабне реформування в пенсійній сфері розпочалося у 2004 році. Саме з цього часу держава перейшла на “страхові” пенсійні рейки, до стажу почав зараховуватися лише той період, за який сплачено страхові внески. Інформація про трудову діяльність людини починаючи з 01 січня 2004 року міститься в системі РЗО - загальнодержавна база даних. Отже, законодавством передбачено лише єдиний варіант зарахування до страхового стажу періоду роботи після 01 січня 2004 року — сплату мінімального страхового внеску.
Правило № 1
Якщо в базі даних системи РЗО відсутні відомості про сплату страхових внесків, то відповідні місяці не зараховуються до страхового стажу або зараховуються лише відповіднідні, визначені пропорційно до суми сплачених страхових внесків.
Проте до 2004 року трудовий стаж, як і раніше, підтверджується за допомогою трудової книжки. Для цього вона, власне, і потрібна.
На жаль, непоодинокими є випадки, коли трудові книжки заповнені з численними порушеннями Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженій наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29.07.1993 № 58, мають місце невчасно внесені записи, не обумовлені виправлення, закреслення, відсутні печатки та підписи посадових осіб.
Нюанси заповнення трудових книжок, на які необхідно звертати увагу працівникам підприємств, установ, організацій:
Обов'язковим у записах про роботу є посилання на накази (розпорядження) із зазначенням дати та номеру, на підставі яких внесені ті чи інші записи;

Записи про причини звільнення повинні провадитися із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.
Записи про звільнення засвідчуються підписом посадових осіб підприємства, завіряються печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів;
Закреслення неточних або неправильних записів не допускається. Якщо необхідно внести зміни запису відомостей про роботу, то в графі 3 пишеться “Запис за № таким-то є недійсним”;
Якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим порядком у графі 3 робиться запис “Підприємство______перейменовано на _______”, обов'язково зазначається підстава перейменування.
Виправлення неправильних або неточних записів виконуються власником або кадровою службою, де було здійснено відповідний запис. У разі ліквідації підприємства, що зробило неправильний запис, відповідний запис робиться правонаступником.
Правило № 2
Обов'язком керівника або кадрової служби підприємства є ознайомлення працівника з кожним внесеним до трудової книжки записом. На прохання працівників їм надаються завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу.
З правила № 2 випливає не менш важливе правило № 3.
Правило № 3
Якщо Ви дотепер не ознайомилися з записами своєї трудової книжки, настав час це зробити!
Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 у разі, якщо записи трудової книжки оформлені з порушеннями законодавчих норм, для зарахування певних періодів роботи необхідні уточнюючі довідки, процес витребування яких іноді є доволі проблематичним та тривалим. Розшук підприємств, установ, організацій, їхправонаступників, архівів ліквідованих підприємств вимагає певного часу. А якщо людина працювала в інших областях, в країнах, наприклад, на теренах СНД, процесс одержання документів може тривати декілька місяців. Тому краще заздалегідь, до настання пенсійного віку, розпочати процесс підтвердження періодів роботи. За відсутності документів, що підтверджують стаж роботи, у самого пенсіонера і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства або відсутності архівних даних, за рішенням комісій районних управлінь Фонду стаж (але тільки до 2004 року) може бути підтверджено на підставі показань двох свідків, які знали заявника по спільній роботі, та мають документи про свою роботу за цей час (записи трудової книжки, архівні довідки тощо).
Правило № 4
При виникненні труднощів у зборі необхідних документів для підтвердження стажу - не залишайтеся сам на сам із своїми проблемами, подзвоніть, прийдіть до Пенсійного фонду, наші фахівці нададуть необхідну допомогу. За сприянням наших спеціалістів неодноразово вдавалося отримати необхідні документи, що дало змогу позитивно вирішувати питання пенсійного забезпечення.
Перевірте самостійно свою трудову книжку завчасно, на предмет недопущення виправлень та виправлення наявних помилок і описок.

 

І. Лихогляд  головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційних систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського обєднаного УПФУ Вінницької

області

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (93 %)
ні (6 %)