КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
22 січня 2019 року, вівторок, 21:50
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:235
візитів всього:615909
Трудовий стаж та пенсія заробітчан: відповідаємо на болючі питання

 Існує проста формула розрахунку


Зміни до пенсійного законодавства, які запроваджуються цього року, для багатьох досі лишаються "китайською грамотою". Аби дізнатися, як правильно рахувати період свого трудового стажу та виплати, треба спочатку розібратися у їх видах:

Типи стажу

Трудовий (загальний) — це періоди офіційної трудової діяльності, що підтверджуються записами в трудовій книжці. Трудовий стаж може включати в себе такі поняття як загальний, пільговий і спеціальний стаж роботи.

Страховий (пенсійний) — це відрізок часу, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок .

Спеціальний — це сумарна тривалість певної трудової діяльності на відповідних видах робіт, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії

Пільговий — це період трудової діяльності в шкідливих, небезпечних або специфічних умовах протягом повного робочого дня. Перелік виробництв, робіт, професій, посад і показників, за якими період трудової діяльності може бути віднесений до пільгового стажу.

Пенсійний вік та категорії

З початку 2018-го українці можуть виходити на пенсію у різний вік: 60, 63 і 65 років.

До стажу відносять такі пункти:

строкова служба в армії

догляд за дитиною-інвалідом військова (не строкова) служба

відпустка по вагітності та пологам

відпустка по догляду за дитиною до 3 років

строкова альтернативна (не військова) служба

перебування на фронті або  участь у бойових діях період

перебування за кордоном дружин або чоловіків дипломатів під час служби інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання виконання обов’язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу

Важливо! Стаж вираховують тоді, коли сума внесків до Пенсійного фонду не менше мінімального страхового внеску. Не дає жодних пільг і безперервність стажу, виключення – соціальні та медичні працівники. Деякі підприємства для утримання цінних кадрів за свій рахунок проводять виплати різних премій: кращий працівник, винагорода за вислугу років, додаткова відпустка тощо.

Чого чекати заробітчанам? Трудовий стаж, отриманий за кордоном, залежить виключно від наявності міжнародних договорів про пенсійне забезпечення між Україною та державою, в якій українці працюють. Враховується період в роботи в таких країнах: Вірменія, Грузія, Казахстан, Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Узбекистан, Таджикистан, Молдова, Туркменістан, Киргизстан. Саме з цими державами у нас укладені територіальні договори.

Тобто, розмір доходу (заробітку) визначається виходячи з офіційно встановленого курсу на момент призначення пенсії. Не враховують роботу за кордоном для нарахування пенсії в тому випадку, якщо між Україною та іноземною державою немає договору про соціальне та пенсійне забезпечення (наприклад, Німеччина, Італія, Ізраїль).

Купити стаж

Якщо вам не вистачає року до виходу на пенсію (умовно), то можете порахувати необхідні доплати за такою формулою:

Д = С × К × М, де:

Д – доплата за пенсійний стаж, якого не вистачає

С – страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ — 22%

К – коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразовій сплаті

М – кількість місяців стажу, яких не вистачає для пенсії

В середньому сума за покупку одного року стажу становить 19657,44 грн. (12 місяців × 1638,12), але вона може поступово збільшуватися протягом найближчих років.

 

І. Лихогляд  головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційних систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського об’єднаного УПФУ Вінницької

області

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (93 %)
ні (6 %)