КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
21 серпня 2019 року, середа, 07:00
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:2
візитів сьогодні:67
візитів всього:653415
РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ УЧАСТІ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

 Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – це реальна можливість забезпечити страховий стаж та створити умови для збільшення розміру майбутньої пенсії. Якщо особа у певні періоди не сплачувала страхові внески, то єдиною можливістю для включення цих періодів до страхового стажу є добровільна сплата таких внесків. Добровільна сплата єдиного внеску врегульована Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» .

Цим Законом передбачено два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:
І. Частиною другою статті 10 визначено, що особи беруть у ній участь протягом строку, визначеного у договорі про добровільну участь, але не менше одного року. Це страхування на майбутні періоди. У цьому випадку розмір єдиного внеску складає 22 % від мінімальної заробітної плати на дату укладання договору. Враховуючи, що розмір мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» становить 3723,0 грн., мінімальний страховий внесок складатиме 819,06 грн. (3723,0грн. х 22 %= 819,06 грн.)
ІІ. Частиною п’ятою цієї ж статті передбачена можливість одноразової сплати особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (починаючи з 1 січня 2004 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22%) на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Тобто, мінімальний страховий внесок за кожен місяць для одноразової сплати за попередні періоди складає 1638,12 грн. ( 3723,0 грн. х 22 % х 2 = 1638,12грн.).
Одноразова сплата у договорі за попередні періоди здійснюється за період з 01.01.2004 року і за будь-яку кількість років. Чинним законодавством не передбачено обмежень щодо кількості років.
У всіх випадках сума страхового внеску не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору.
З 1 січня 2018 року максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 15 мінімальних заробітних плат – 55 845,0 грн. (3723,0 грн. х 15 = 55 845,0 грн.). Тобто максимальний страховий внесок за кожен місяць становить 12 285,9 грн. (55 845,0 грн. х 22%= 12 285,9 грн.)
Особа, яка бажає укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, повинна звернутися до органів Державної фіскальної служби за місцем проживання.
У разі, якщо особа бажає укласти окремий договір про одноразову сплату за попередні періоди, вона разом з трудовою книжкою повинна звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем проживання. Спеціалісти підрозділу обслуговування громадян за до
помогою форми ОК-5 та трудової книжки проводять «Розрахунок стажу» та визначають період, у якому вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Після чого, форма ОК-5 та «Розрахунок стажу» надаються особисто людині і подаються нею до органів ДФС для укладення договору про добровільну участь .
Таким чином, органи Пенсійного фонду визначають період, який не врахований для обчислення пенсії, а вже окремий договір про добровільну участь укладається в органах Державної фіскальної служби.

 

 

І. Лихогляд  головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційних систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського об’єднаного УПФУ Вінницької

області

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)