КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
11 грудня 2019 року, середа, 20:29
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:7
візитів сьогодні:154
візитів всього:673773
До уваги підприємців! Роз'яснення щодо заповнення звіту з ЄСВ за 2018 рік

 Козятинське обєднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області звертає увагу страхувальників, що згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сумм нарахованого єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування фізичні особи — підприємці (далі — ФО підприємці), у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які  провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств зобов'язані подавати самі за себе звітне залежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність. Звіт вище зазначеними особами не подається у випадку, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України  “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФО підприємцями Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за формою Додаток 5 (далі Звіт) подається за результатами року, в строк до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Оскільки в цьому році останній день подання Звіту припадає на вихідний, то подання річної звітності подовжено до 11 лютого 2019 року.
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств формують та подають самі за себе Додаток 5 один раз на рік до 01 травня року, що настає за звітним.
Радимо не відкладати подання Звіту на останній день, а зробити це заздалегідь. Адже у поданному Звіті можуть виявитись помилки і не вистачить часу на їх виправлення.
Нагадуємо, що Звіт зазнав низки змін, тож при заповненні необхідно врахувати наступне.
В титульному аркуші у блоці “Тип платника та період перебування (місяць)” обов'язково проставляються періоди перебування на певній системі оподаткування (на загальних підставах чи на спрощеній системі оподаткування). При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності всередині місяця), в полі "Початок періоду" завжди має бути зазначене 01 число місяця, а в полі "Кінець періоду" відзначається останній календарний день місяця, оскільки, відповідно до Закону про ЄСВ, єдиний внесок сплачується за повний місяць. Поле “Дата державної реєстрації припинення” заповнюється тільки в ліквідаційному звіті, тобто для ФО підприємців, які ведуть діяльність вищевказане поле не підлягає заповненню.
В таблиці 1 у графі 2 “Код категорії ЗО” зазначається код категорії застрахованої особи навпроти відповідних місяців. Для ФО підприємців на загальній системі оподаткування вказується код — 5, для “спрощенців” — 6, для членів фермерських господарств — 4, для самозайнятих осіб — 9.
Графа 3 “Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу” заповнюється відповідно до категорії застрахованої особи.

За роз'ясненнями Державної фіскальної служби України, фізичні особи на загальній системі оподаткування та самозайняті особи у графі 3 відображають суму чистого доходу, зазначену в податковій декларації. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу на кількість місяців перебування на обліку, як платник ЄСВ.
ФО підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування у графі 3 зазначають самостійно визначену суму, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць (у 2018 році — 3723 грн).
Для членів фермерських господарств передбачено, що в графі 3 зазначається частка розподіленого доходу, отриманого платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітномуроці, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. В рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного розподіленого доходу на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.
У графі 4 “Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини” зазначається сума на яку нараховано ЄСВ. Для ФО підприємців на загальній системі оподаткування та членів фермерських господарств в ційграфі вказується сума середньомісячного оподатковуваного доходу, якщо вона не менше 3723 грн. В іншому разі у графі 4 зазначається розмір мінімальної заробітної плати.
Для ФО підприємців на спрощеній системі оподаткування графа 4 повинна дорівнювати графі 3.
У графі 6 вказується сума ЄСВ, нарахована на суму, зазначену у графі 4 (розраховується за формулою: гр. 4 х гр. 5).
Звертаємо увагу, що у разі, якщо Звіт вже надано і графа 3 не заповнена, то такий звіт необхідно відкоригувати та надати новий.
Також, наголошуємо, що інформація із звітів з помилками не завантажується до реєстру застрахованих осіб  Державного реєстру загальнообов‘язкового державного соціального страхування. Як наслідок, ФО підприємцям не зараховується страховий стаж, навіть за умови сплати ЄСВ.
Час для виправлення помилкових звітів є. До 11 лютого (включно) ФО підприємці мають змогу подати нові виправлені Звіти без застосування штрафних санкцій.
Для оперативного вирішення питань щодо виправлення помилок у Ваших Звітах у титульному аркуші обов'язково зазначайте свій контактний номер телефону. Спеціалісти Пенсійного фонду готові оперативно надати інформацію суб‘єктам господарювання щодо причин неприйняття звітності та надати кваліфіковані консультації з приводу її заповнення.
Страхувальники Калинівського району можуть отримати консультації за телефонами: 2-24-78.
Нагадуємо, що Пенсійний фонд надає можливість кожному громадянину, включаючи й приватних підприємців безкоштовно контролювати зарахування періодів діяльності до страхового стажу. Для цього необхідно зареєструватися на вебпорталі Пенсійного фонду України та зайти до свого особистого кабінету.

 

І. Лихогляд головний спеціаліст

відділу адміністрування, супроводження

інформаційних систем ,

електронних реєстрів та захисту інформації

Козятинського об’єднаного УПФУ Вінницької

області

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)