КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
14 листопада 2019 року, четвер, 09:42
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:3
візитів сьогодні:109
візитів всього:668609
Виплата пенсії через банківські установи

 Виплата пенсій та грошової допомоги здійснюється за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні вклади до запитання (поточні рахунки) у банках, з якими Пенсійний фонд України та Міністерство соціальної політики України уклали відповідні угоди про порядок здійснення виплати пенсій.

 Одержувачі пенсій та грошової допомоги самостійно обирають уповноважений банк, де відкривають поточний рахунок.

 Між уповноваженим банком і одержувачем пенсії та грошової допомоги укладається договір, і одержувачу видається ощадна книжка або платіжна картка.

 Заяви про виплату пенсій та грошової допомоги через установи уповноважених банків подаються до органів Пенсійного фонду за місцем проживання одержувачів пенсій і приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред'явлення паспорта.

 Для пенсіонерів, які одержують пенсії у банках:

   

Виплата пенсії через поточні рахунки у банках встановлена з 4 по 25 число кожного місяця щоденно. Також встановлено черговість пенсіонерів для визначення дати виплати пенсії.

 

ü  Перша черга: пенсіонери, що отримують підвищення до пенсії за нормами Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих), які мають право першочергової виплати пенсії.

 

ü  Друга черга: особи, які перебувають на повному державному утриманні.

 

ü  Третя черга: пенсіонери, які мають підвищення учасникам війни та відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”.

 

ü  Четверта черга: одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника.

 

ü  П’ята черга: діти-інваліди, інваліди першої, другої, третьої груп інвалідності.

 

ü  Шоста черга: особи, які одержують пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 

ü  Сьома черга: особи, які одержують підвищення громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та членам їх сімей, яких було примусово переселено, та пенсіонери, яким призначено підвищення як дітям війни.

 

ü  Восьма черга: усі інші категорії одержувачів пенсій, які не працюють.

 

ü  Дев’ята черга: працюючі одержувачі пенсій.

 

У разі надходження до уповноваженого банку відомостей про смерть одержувача пенсії та грошової допомоги уповноважений банк зобов'язаний припинити зарахування коштів на поточний рахунок з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача, і зробити відповідну помітку у примірнику списку на зарахування пенсій та допомоги, що підлягає поверненню органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення.

 

Суми пенсій та грошової допомоги, зараховані на поточний рахунок разом з нарахованими на них відсотками починаючи з місяця, наступного за місяцем смерті пенсіонера, підлягають поверненню уповноваженим банком.

 

Одержувачі можуть отримувати належні їм суми пенсій та грошової допомоги після їх зарахування на поточні рахунки протягом робочого часу установи банку за їх першою вимогою.

Обслуговування в банках з виплати пенсій має ряд переваг, а саме:

 

Ø  пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат;

 

Ø  зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід);

 

Ø  надається можливість сплатити за комунальні послуги, тощо.

 

Крім того, цей вид виплати пенсій значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху, забезпечує використання за цільовим призначенням та зменшує витрати Фонду.

 

На теперішній час банківські установи здійснюють виплату пенсій як за допомогою пластикових карток, так і безпосередньо в відділеннях з відміткою про рух пенсійних коштів в ощадних книжках пенсіонерів.

 

Пластикова картка забезпечує цілодобовий доступ до пенсійного рахунку через систему банкоматів на всій території України, за допомогою пластикових карток пенсіонер може здійснити безготівкові розрахунки за послуги та за придбані товари.

 

Інформація про здійснені банківські операції конфіденційна, тому розмір пенсії відомий тільки пенсіонеру – клієнту обраного ним банку.

 

Начальник Калинівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Клюс Н.І.

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)