КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
11 грудня 2019 року, середа, 20:27
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:7
візитів сьогодні:154
візитів всього:673773
Про підвищення пенсійних виплат з 1 липня 2019 року

У зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на 01.07.2019 року склав 1564 грн. та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, з 1 липня відбувся відповідний перерахунок пенсій. Перерахунку підлягають мінімальні та максимальні розміри пенсій; доплата за понаднормативний стаж; надбавки та підвищення до пенсій, які розраховуються від розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, постановою 543 доповнено постанову Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році”, а саме: установлено, що з 1 липня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу для жінок 30 років, чоловіків 35 років, та яка не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме: за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов’язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою.

Спеціалістами Пенсійного фонду України автоматизованим способом з 01 липня 2019 року проведено перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким з 1 липня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1936 гривень та прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1564 гривні.

Максимальний розмір пенсійної виплати з 01.07.2019 становить 15640,00 грн.

Перерахунку підлягатимуть, зокрема:

·         мінімальні та максимальні розміри пенсій;

·         доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));

·         надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;   

·         підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

·         щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

·         мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

·         державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Також органами Пенсійного фонду України автоматизованим способом з 01 липня 2019 року проведено перерахунки пенсій відповідно до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», а саме:

  • особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнобов’язкове державне пенсійне страхування», мають страховий стаж для жінок – 30 років, для чоловіків – 35 років, розмір якої станом на 1 липня 2019 року з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2000 грн. встановлюється доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до встановленого розміру.

Перерахунок пенсії проведено одержувачам пенсій за віком, за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника незалежно від факту роботи та для пенсій у зв’язку з втратою годувальника необхідний (30/35) страховий стаж передбачено в кожного годувальника.

 

  • особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій у випадку коли щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи – 650 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 525 відсотків, III групи – 360 відсотків, встановлюється щомісячна державна адресна допомога до пенсії незалежно від факту роботи.

особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи а саме:

військовослужбовцям, зокрема військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) пенсія по інвалідності розраховується з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та відсотку втрати працездатності за наявності в матеріалах пенсійної справи документів, які підтверджують особливий статус особи, перерахунок пенсії провадиться в індивідуальному режимі, суми доплати будуть отримані пенсіонерами в липні за графіком виплати.

 

 

Також буде переглянута надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з  185,30 грн. до 193,60 грн. Зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2017  складає 1936,00 грн.

Головне управління Пенсійного фонду України

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)