КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
22 вересня 2019 року, неділя, 03:49
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:2
візитів сьогодні:30
візитів всього:657295
Пенсійний фонд про пенсійне забезпечення ветеранів війни

 

Пенсійний фонд про пенсійне забезпечення ветеранів війни

 

            Щороку в травні місяці всі ми віддаємо данину шани та поваги тим, хто в лиху годину війни мужньо боронив нашу землю від загарбників, тим, хто відродив країну з руїн, а саме нашим шанованим ветеранам війни.

            Турботи цієї категорії людей постійно перебувають у центрі уваги Уряду, який виступає за покращення їх добробуту – за те, аби вони отримували гідну винагороду на заслуженому відпочинку, сповна користувалися соціальними благами. Адже нашим ветеранам війни дуже важливо відчувати захищеність і потрібність у будь-якому віці. Саме держава взяла на себе обов’язок піклуватися і забезпечувати їм гідне життя, у чому й полягає мета Пенсійного фонду України.

            Ветерани війни отримують пенсію за двома Законами України: «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

            Інваліди Великої Вітчизняної війни мають право на вибір закону, відповідно до якого обчислюватиметься розмір їхніх пенсій. Зважаючи на похилий вік та стан здоров’я цих людей, Пенсійний фонд України за погодженням із Міністерством праці та соціальної політики ухвалює окремі рішення про переведення інвалідів війни з одного Закону на інший з моменту доцільності такого переведення. Звичайно, таке переведення здійснюють за бажанням кожної особи на підставі її письмової заяви.

            Як відомо, розмір пенсій, обчислений за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від трудового внеску кожної конкретної особи та від того, який заробіток вона отримувала у період роботи.

            Під час обчислення пенсій по інвалідності за нормами Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їх розмір визначають у встановлених відсотках від середньомісячного заробітку інваліда залежно від групи інвалідності: інвалідам війни ІІІ групи – 60%, ІІ групи – 80%, І групи – 100% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

            У разі, якщо розмір пенсії інваліда, обчислений таким чином, не досягає мінімального розміру, встановленого законодавством, така пенсія забезпечується мінімальним розміром. Мінімальний розмір основної пенсії по інвалідності інвалідам війни з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого з 1 січня 2013 року в розмірі 894 грн., зокрема становить:

у інвалідів війни з числа солдатів і матросів строкової служби І групи -1072,80 грн., ІІ групи – 983,40 грн., ІІІ групи – 938,70 грн.;

з числа єфрейторів (старших солдатів) і сержантів, старших матросів і старшин строкової служби І групи – 1180,08 грн., ІІ групи – 1081,74 грн., ІІІ групи – 1032,57 грн.

            Інвалідам війни залежно від групи інвалідності встановлюють підвищення до пенсій у розмірі 30 – 50% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (з 1 січня 2013 року – 894 грн.).

Пенсії учасникам бойовим+ дій обчислюють згідно із Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і підвищують на 25% від зазначеного прожиткового мінімуму.

            Відповідно до Закону «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів» до пенсій інвалідів війни та учасників бойових дій встановлюють цільову грошову допомогу. Її розмір становить: інвалідам війни І групи – 70 грн., інвалідам ІІ і ІІІ груп – 50 грн., учасникам бойовим дій – 40 грн. на місяць.

            Згідно з постановою КМУ від 28 липня 2010 року № 656 інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів І групи – 285% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, ІІ групи – 255%, ІІІ – 225%, учасників бойових дій – 165 %, виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

            Отже, з 1 січня поточного року розмір мінімальної пенсійної виплати інвалідам війни І групи становить 2547,90 грн., ІІ групи – 2279,70 грн., ІІІ – 2011,50 грн., учасників бойових дій – 1475,10 грн. Більшість таких ветеранів мають урядові нагороди, і їм встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною, як надбавку до пенсії понад зазначені мінімальні пенсійні виплати.

Крім того, постановою КМУ від 13 березня 2013 року №151 внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2010 року №656.            Починаючи з 1 травня 2013 року інвалідам війни II та III групи з числа бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасникам бойових дій у період Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, щомісячна державна адресна допомога до пенсії виплачується у розмірі, встановленому для інвалідів I групи, тобто 285% від встановленого прожиткового мінімуму -2547,90 грн.


архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)