КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
20 червня 2019 року, четвер, 01:09
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:2
візитів сьогодні:9
візитів всього:642865

Платити мають усі

Про ососбливості сплати єдиного внеску підприємцями й подання звіту за себе

 

            До Пенсійного фонду України у Калинівському районі звертаються підприємці з проханням роз¢яснити деякі законодавчі норми стосовно порядку сплати єдиного внеску на загальнообов¢язкове державне соціальне страхування.

            Чи зобов¢язані пенсіонери, які є фізичними особами – підприємцями сплачувати за себе єдиний внесок?

-   Якщо фізична особа – підприємець працює за спрощеною системою оподаткування та є пенсіонером за віком або інвалідом, одержує відповідно пенсію або соціальну допомогу, то його звільнено від сплати за себеєдиного внеску. Це норма Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов¢язкове державне соціальне страхування» (частина четверта статті 4). Водночас фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та є пенсіонерами, сплачують єдиний внесок на загальних підставах. Базою для нарахування єдиного внеску для них є сума доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. І сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

-   Чи має сплачувати за себе єдиний внесок фізична особа - підприємець, якщо він протягом року не мав доходу?

-   Підприємці – спрощенці сплачують єдиний внесок за періоди, коли вони були платниками єдиного податку, незалежно від того, чи отримували дохід у цей період, чи ні. Єдиний внесок для них нараховується у розмірі 34,7% на суми, котрі визначають такі платники самостійно, але не більше за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску. До того ж сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Що стосується підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування, то єдиний внесок для них у розмірі 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого від їхньої діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. І сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Тобто вони за підсумками року мають сплачувати єдиний внесок у сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок тільки за ті місяці, коли вони мали дохід (прибуток).

-                      Якщо підприємець не сплатив єдиний внесок або сплатив його несвоєчасно, то яку відповідальність він матиме?

-                      За несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску до платників застосовують штраф у розмірі 10% від своєчасно не сплачених сум (пункт 2 частини одинадцятої статті 25 зазначеного вище закону). Крім цього, на суму недоїмки нараховують пеню з розрахунку 0,1% від суми недоплати за кожен день прострочення платежу.

-                      А якщо фізична особа – підприємець помилково сплатив більшу суму єдиного внеску, то йому повернуть кошти?

-                      У такому разі суми помилково сплаченого внеску зараховують у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску або повертають платникам у порядку й терміни, які визначив Пенсійний фонд за погодженням із Фондами загальнообов¢зкового державного соціального страхування та Державним казначейством України (частина тринадцята статті 9 цього закону). Платник має подати в орган Пенсійного фонду заяву в довільній формі, у якій требавказати своє прізвище, ім¢я, по батькові, ідентифікаційний номер (за наявності), причини повернення коштів, суми платежу, що підлягають поверненню. Крім того, потрібно додати оригінал або копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), що підтверджують помилкову сплату коштів на рахунок органу Пенсійного фонду (постанова правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-1).

-                      Якщо фізична особа – підприємець не працював протягом року, а відтак не отримував доходу , то чи має він подавати звіт за себе?

-                      Незалежно від ведення діяльності звіт за себе фізичні особи – підприємці, з – поміж них і ті, що вибрали спрощену систему оподаткування, мають сформувати й подати в органи Пенсійного фонду раз на рік до 10-го лютого року, що настає зазвітним періодом (п. 3.2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов¢язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 № 22-2).

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)