КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
21 вересня 2019 року, субота, 19:50
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:171
візитів всього:657229
Що приховано за зарплатою в «конверті»?

   Протягом багатьох років органи державної влади працюють над тим, як вивести зарплати із тіні і припинити практику їх видачі в «конвертах». Є підприємства (особливо це стосується малого бізнесу), які платять своїм працівникам дві заробітні плати: офіційну і неофіційну («у конверті»), а є й такі , що платять лише неофіційну.

В більшості випадків рішення про виплату зарплати в «конверті» приймає сам роботодавець. Але, при прийомі на роботу нових співробітників їм самим пропонують визначити, яку зарплату платити – нижчу офіційну або вищу «в конверті». Крім того, в першому випадку роботодавець пропонує самостійно сплачувати податки із заробітної плати (прибутковий податок, єдиний соціальний внесок, нарахування на фонд оплати праці). І, щоб не сплачувати додаткові кошти, працівники вибирають друге не задумуючись про наслідки.

Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податках, які утримуються із заробітної плати. Тільки ось ні керівники підприємств, ні їх працівники не замислюються про ті наслідки, які можуть виникнути...

Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості, полягає не стільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, не сплачуються відрахування до Пенсійного фонду, а скільки в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсійну виплату та інші соціальні виплати, які відповідатимуть рівню їхньої реальної зарплати.

Отримання заробітної плати в «конверті» – це, перш за все, удар по пенсійних накопиченнях громадян та позбавлення можливості набути страховий стаж.

І все ж таки, якщо роботодавець вирішив платити вам частину заробітної плати офіційно, ви повинні пам’ятати, що нарахування внесків на обов'язкове соціальне страхування він здійснить тільки виходячи з офіційної суми заробітної плати. Тому, у разі звільнення з роботи або при виникненні проблем із здоров'ям, ви отримаєте компенсаційні виплати і оплату лікарняного листа не в повному розмірі, а тільки із розрахунку офіційної фактичної зарплати. Також, при отриманні кредиту, сума буде значно меншою.

Також, значно втрачають у виплатах майбутні мами, оскільки розмір допомоги по вагітності і пологам безпосередньо залежить від офіційної зарплати.

Таким чином, влаштовуючись на роботу, людина повинна чітко усвідомлювати, якщо зарплату виплачують «в конверті», то це означає, що роботодавець не укладе трудовий договір і працівник не отримає:

- гарантованого розміру заробітної плати ( зокрема розміру тарифної ставки або посадового окладу працівника, доплати, надбавки і заохочувальних виплат );

- соціальних гарантій, передбачених законодавством;

- права на відпустку, в тому числі на відпустку по вагітності і пологах;

- права на оплату лікарняного листа;

- права на достроковий вихід на пенсію ( якщо робота пов'язана із шкідливими умовами праці );

- права на охорону праці;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань;

- фахівця можуть звільнити у будь - який момент.

Шановні громадяни! Задумайтесь над своїм майбутнім, заздалегідь подбайте про своє гідне пенсійне забезпечення.

 

Завідувач сектору ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно- аналітичних систем І.Лихогляд

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)