КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
21 вересня 2019 року, субота, 04:36
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:31
візитів всього:657092
Оподаткування прибутку - 2015: вивчаємо основи. Порядок обчислення та звітність

У 2015 році законодавчі положення щодо порядку оподаткування прибутку підприємств були кардинально змінені Законом від 28 грудня 2014 року №71 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". З метою надання консультаційної допомоги платникам податку на прибуток, Калинівське відділення Козятинської ОДПІ продовжує цикл лекцій з вивчення діючих положень розділу ІІІ Податкового кодексу України.

Тема сьогодні - порядок обчислення податку на прибуток та звітність

Статтею 137 Податкового кодексу України визначено, що податок на прибуток нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 Податкового кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135. Для страховиків інші правила – вони визначають податок, який підлягає сплаті до бюджету за особливими правилами, які передбачені у пункті 141.1 статті 141 Кодексу. Нагадуємо про те, що податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого та сплаченого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості.

Податковим періодом є календарний рік, який починається з 1 січня і закінчується 31 грудня звітного року, крім виробників сільськогосподарської продукції, які можуть обрати річний податковий період, який починається з 1 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. Право обрати такий період отримали аграрії, дохід яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 відсотків загальної суми доходу.

Термін подання річної звітності із задекларованими зобов’язаннями з податку на прибуток та звіту про використання доходів неприбуткових організацій - до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Сільгоспвиробники повинні прозвітувати протягом 60 календарних днів, що настають після завершення річного періоду. Тобто, загальні платники податку на прибуток та неприбуткові організації мають прозвітувати за 2015 рік не пізніше 31 травня 2016 року, а сільгоспвиробники, звітний період у яких липень 2015-серпень 2016 повинні подати декларацію не пізніше 29 серпня 2016 року.

Втім, якщо платник податку, який за підсумками минулого року не отримав прибутку або отримав збиток, за підсумками першого кварталу отримує прибуток, такий платник зобов’язаний подавати податкові декларації за перше півріччя, три квартали та річну для нарахування та сплати податкових зобов'язань. Платники, які за підсумками першого кварталу (півріччя, трьох кварталів) звітного (податкового) року не отримують прибуток або отримують збитки мають право на квартальну звітність з податку на прибуток. Податкові зобов'язання у зазначених випадках визначатимуться на підставі поданих податкових декларацій згідно форми затвердженої наказом Мінфіну України від 20.10.2015 року №897. Разом з податковою звітністю платники податку на прибуток подають квартальну або річну фінансову звітність.

 

Калинівське відділення Козятинської ОДПІ

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)